Sóma-typy těla vědomí – duše

Print Friendly, PDF & Email

AUTOR: Jiří Krutina

Klasické duchovní klišé, že “všichni jsme jedno”, lze chápat jedině tak, že všechny bytosti jsou unikátním vyjádřením a sou-částí jediného univerzálního božského vědomí. To je pravda. Ale nejsme „stejné“ jedno. Z toho také plyne základní univerzální “rovnost” v tomto aspektu skutečnosti. Skutečnost, že všechny bytosti jsou esenciálně jediné podstaty a esence, současně neznamená, že mezi nimi nejsou aktuálně rozdíly či asymetrie v jejich individuálním vědomí. Existují rozdíly mezi jednotlivými druhy vědomí, tedy těly vědomí i mezi bytostmi jednoho druhu vědomí v tom, nakolik jsou aktuálně vědomé a jaký rozsah a hloubku potenciálu svého vědomí opravdu zpřítomňují.

Placený obsah

Pokud máte zájem o tento článek v ceně 100,- Kč, zašlete dotaz na přístupové heslo na e-mail: eva.krutinova@noos.cz. V předmětu uveďte „HESLO“ a do zprávy napište název článku, ke kterému žádáte přístup. Heslo Vám bude zasláno společně s platebními údaji.

Děkujeme Vám, že touto symbolickou částkou podporujete naše vzdělávací aktivity. Více informací o placeném obsahu najdete v tomto oznámení.

Komentáře